n26 bank nedir

  N26 Banka Hesabı Nasıl Açılır?

  650 450 Onlinemek

  N26 Banka Hesabı Nasıl Açılır?

  N26 Bankası Nedir?

  N26 Bankası, 2013 yılında modern ve %100 dijital bankacılık deneyiminin önünü açmak amacıyla Valentin Stalf ve Maximilian Tayenthal tarafından Berlin’de kuruldu.

  Amazon Avrupa için ödeme alma ve yapma online bankacılık sistemlerinden olan N26 Alman bankacılık denetleme kurumu olan BAFİN tarafından lisanslı olan, düşük masraflı kartlı ödeme seçenekleri, kullanışlı mobil uygulaması ve hesap özellikleriyle oldukça iyi bir dijital bankacılık hizmeti sunuyor.

  N26, merkezi Berlin’de bulunan ve yalnızca dijital ortamda hizmet veren şubesiz yeni nesil bir bankadır. N26, şu anda Avrupa’da 22 ülkede hizmet vermektedir. Bu ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Lihtenştayn, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İzlanda, Norveç, İsveç ve İsviçre’dir. Bu ülkelerde yaşayan herkes N26’da ücretsiz hesap açarak bir Euro banka hesabına sahip olabilir.

  Türkiye, N26’nın hizmet verdiği ülkeler arasında yer almadığından Türkiye’den hesap açılamaz ama yurtdışında bir şirketiniz var ise bu şirket üzerine hesap açabilirsiniz.

  Türkiye’yi sık sık ziyaret ediyorsanız, N26 Türkiye’deki harcamalarınızda çok işinize yarayabilir. N26’nın sunduğu Euro-TL kuru oldukça caziptir. N26 özellikle geleneksel bankalara kıyasla para çevrim söz konusu olduğunda çok daha avantajlıdır. Örneğin Türkiye’ye para göndermek veya Türkiye’de kartla ATM’den para çekmek istediğinizde kur fiyatları en yakın hali ile Euro-TL hesaplanır.

   

  N26 Bankası Güvenilir mi?

  Evet, N26 oldukça güvenilir bir yeni nesil dijital bankadır. Firma Almanya’da BaFin tarafından lisanslıdır. Yani, Avrupa’da faaliyet gösteren diğer tüm bankalar gibi ilgili yasa ve denetlemelere tabidir. Bunun yanında, N26 müşteri fonları 100.000 Euro’ya kadar Alman mevduat koruma sistemi ile güvence altındadır.

  N26 hesap ve banka kartını mobil uygulama üzerinden kolayca kontrol edilebilir, uygulama ile banka kartınızın günlük limitini kendiniz belirleyebilirsiniz. İsterseniz bildirimleri açarak telefona anlık olarak alabilirsiniz.

  Çalınma veya kayıp durumlarında kartınızı uygulama üzerinden kendiniz anında devre dışı bırakabilir ya da kapatabilirsiniz.

   

  N26 Bankacılık ile Kredi Kullanılabilir mi?

  N26 bankanızdan kredi kullanabilirsiniz. Kredili mevduat hesabı ve farklı yükleme seçenekleri mevcuttur, ancak yalnızca tek bir para birimi (Euro) desteklenir.

  N26 dijital bankacılık ile kendini tanıtsa da geleneksel bankalar gibi müşterilerine kredi fırsatları da sunararak diğer online bankalara göre daha avantajlı bir seçenek de sunar. 1000 ile 45000 Euro arası kredi almak N26 ile mümkün olabilir. N26Uygulamasının içinden kredi seçeneklerini aylık ödeme planlarını inceleyebilirsiniz. Kredi faiz oranları yıllık olarak değişiklik gösterecektir.

  Buradaki paylaştığımız referans linkimiz ile N26’ya gidebilirsiniz. Onlinemek için özel düzenlenen link ile pozitif ayrımcılık ve hızlı hesap doğrulama yapabilirsiniz. https://n26.com/r/serkano6543

   

  N26 Hesap Üyelikleri

  N26, ücretsiz standart hesap üyeliği yanında, 4 farklı ücretli hesap üyeliği sunar Standart N26 Hesabı, N26 Smart, N26 You ve N26 Metal.

  Standart üyelik birçok kişi için yeterli olacaktır.  Özellikle euro bölgesi dışına çok sık seyahat eden ve yurt dışında ATM’den sık sık nakit çekenler için “N26 You” hesabı daha avantajlı olabilir. Bu üyelik planı ile aylık 9.90 Euro ödeyerek debit kartla dünya genelinde ATM’lerden ücretsiz olarak nakit para çekebilirsiniz. Özellikle Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları için Türkiye seyahatlerinde kullanabilecekleri iyi bir alternatif olacaktır.

   

  Ücretsiz Nakit Çekim Yapılabilir mi?

  Mastercard’ınızı kullanarak nakit çekme işlemleri, Şartlar ve Koşulların bulunduğu ülkeye bağlıdır:

  Almanya:

  • N26 Standard ve N26 Business (Şirket): Euro cinsinden ayda 3 ücretsiz ATM’den para çekme. Bu limitin üzerindeki her para çekme işlemi için 2 € tutarında bir ücret uygulanır. Ayrıca CASH26’yı kullanarak ücretsiz olarak para çekebilirsiniz. Euro dışındaki para birimlerindeki para çekme işlemleri için %1,7 döviz kuru uygulanır.
  • N26 Smart ve N26 Business Smart: Euro cinsinden ayda 5 ücretsiz ATM’den para çekme. Bu limitin üzerindeki her para çekme işlemi için 2 € tutarında bir ücret uygulanır. Ayrıca CASH26’yı kullanarak ücretsiz olarak para çekebilirsiniz. Euro dışındaki para birimlerindeki para çekme işlemleri için %1,7 döviz kuru uygulanır.
  • N26 You ve N26 Business You: Euro cinsinden ayda 5 ATM’den ücretsiz para çekme. Bu limitin üzerindeki her para çekme işlemi için 2 € tutarında bir ücret uygulanır. Ayrıca CASH26’yı kullanarak ücretsiz olarak para çekebilirsiniz. Euro dışındaki para birimlerinde ATM’den ücretsiz para çekme.
  • N26 Metal ve N26 Business Metal: Euro cinsinden ayda 8 ATM’den ücretsiz para çekme. Bu limitin üzerindeki her para çekme işlemi için 2 € tutarında bir ücret uygulanır. Ayrıca CASH26’yı kullanarak ücretsiz olarak para çekebilirsiniz. Almanya dışında, Euro bölgesinde, Euro cinsinden sınırsız ve ücretsiz ATM’lerden para çekme olanağına sahipsiniz.

  Avusturya:

  • ATM’lerden ücretsiz ve sınırsız para çekme (CASH26 dahil).

  İtalya

  • N26 Standard ve N26 Business: Euro cinsinden ayda 3 ücretsiz ATM’den para çekme.
  • N26 Premium (Smart, You, Metal): ATM’den ücretsiz ve sınırsız para çekme

  İsviçre, Fransa, İspanya, Hollanda ve Avrupa’nın Geri Kalanı:

  • N26 Standard ve N26 Business: Euro cinsinden ayda 3 ücretsiz ATM’den para çekme. Bu limitin üzerindeki her para çekme işlemi için 2 € tutarında bir ücret uygulanır. Euro dışındaki para birimlerindeki para çekme işlemleri için %1,7 döviz kuru uygulanır.
  • N26 Smart ve N26 Business Smart: Euro cinsinden ayda 5 ücretsiz ATM’den para çekme (İtalya’da ücretsiz ve sınırsız ATM’den para çekme). Bu limitin üzerindeki her para çekme işlemi için 2 € tutarında bir ücret uygulanır. Euro dışındaki para birimlerindeki para çekme işlemleri için %1,7 döviz kuru uygulanır.
  • N26 You ve N26 Business You: Euro cinsinden ayda 5 ATM’den ücretsiz para çekme. Bu limitin üzerindeki her para çekme işlemi için 2 € tutarında bir ücret uygulanır. Euro dışındaki para birimlerinde ATM’den ücretsiz para çekme.
  • N26 Metal ve N26 Business Metal: Euro cinsinden ayda 8 ücretsiz ATM’den para çekme (İtalya’da ATM’lerden ücretsiz ve sınırsız para çekme). Bu limitin üzerindeki her para çekme işlemi için 2 € ücret uygulanır. Euro dışındaki para birimlerinde ATM’den ücretsiz para çekme.

   

  N26 Ücretsiz Banka Hesabı Özellikleri

  • N26, standart üyelikle kullanıcılara Euro cinsinden ücretsiz online banka hesabı sunar. Hesaba aylık para ekleme zorunluluğu yoktur ve hesapla birlikte otomatik olarak ücretsiz sanal bir kart verilir ancak fiziksel kart isterseniz 10 Euro teslimat ücreti ödeyerek sahip olabilirsiniz, 5-7 gün içinde adresinize gönderilecektir.
  • Euro bölgesi içinde standart hesap N26 kartı ile ATM’lerden ayda 3 kere ücretsiz nakit para çekebilirsiniz. Sonraki her para çekme işlemi için 2 Euro sabit ücret alınır. Dünya çapında kartla ücretsiz ödeme yapabilir ve komisyon ödemezsiniz.
  • N26 hesabını Almanya veya Avusturya’da kullanıyorsanız, CASH26 hizmeti ile birçok anlaşmalı noktadan N26 banka hesabınıza nakit para yatırabilir veya çekebilirsiniz.
  • N26’nın Wise (eski adıyla Transfer Wise) ile olan stratejik ortaklığı sayesinde, Türk lirası dahil 38 farklı para biriminde dünya çapında uluslararası para transferi yapabilirsiniz.
  • Düzenli çevrimiçi ödemeler ücretsizdir, ancak yabancı para birimlerinde harcama yaparsanız para çeviri hizmet ücretleri alınacaktır.
  • N26 kartı ile yurt dışında yaptığınız ödemeler için herhangi bir ek ücret alınmaz.
  • Türkiye’de N26 kartı ile ATM’den para çekmek isterseniz toplam tutarın %1.7 değerinde bir komisyon ödeyebilirsiniz.

   

  N26 Banka Hesabı Nasıl Açılır?

  Öncelikle buradaki referans linkimiz ile N26’ya gidebilirsiniz. Onlinemek için özel düzenlenen link ile pozitif ayrımcılık ve hızlı hesap doğrulama yapabilirsiniz.

  https://n26.com/r/serkano6543

  Linki takip ettikten sonra N26’da banka hesabı açmak için birkaç adım takip etmeniz gerekli;

  • N26 mobil uygulamasını indirin veya web sitesine gidin.
  • Kişisel bilgilerinizi, e-postanızı ve ev adresinizi girin.
  • Açmak istediğiniz hesap türünü seçin.
  • Telefon numaranızı ve kimliğinizi doğrulayın.
  • Ardından hesabınıza para ekleyebilirsiniz.

  Bu işlemler sırasında verdiğiniz mail adresine Verification email (doğrulama maili) adı verilen mail yollanır. Mobil uygulamaya geçiş yapılarak kayıt işlemlerine uygulamadan devam edilmesi istenebilir.

  Kimliğinizi doğrulama için bir N26 otomatik olarak tamamlanabileceği gibi bir N26 uzmanı ile birkaç dakikalık görüntülü görüşme yönlendirme de yapılabilir. Basit İngilizce veya Almanca ile yapılabilecek bu görüşmede istenilen tek şey başvuruda kullandığınız pasaport veya kimlik bilgis. Bu nedenle görüşmeye başlamadan önce ilgili belgeleri yanınızda bulundurmanız faydanıza olacaktır.

  Yurtdışındaki çoğu banka, ikamet adres belgesi isteyebilir ama N26 ikamet kayıt belgesi istemez. Bu neden ile hesap açmak diğer online bankalara göre daha kolay gerçekleşir.

  Ticari amaçlarla şirket hesabı oluşturmak da N26 üzerinden mümkün. Business hesaplarınız için özel olarak başvurabilirsiniz. Bu şekilde şirketiniz için bir online bankaya sahip olabilirsiniz. Avrupa Amazon için ve farklı e ticaret sitelerinden ödeme almak veya ödeme yapmak için bu hesap türünden hesap açabilirsiniz.

  Hesap açıldıktan sonra bir Alman IBAN ve BIC numarası verilir. N26 ile yalnızca Euro cinsinde banka hesabı açabilirsiniz. Ama N26’nın Wise ile olan stratejik ortaklığı sayesinde, Türk lirası dahil 38 farklı para biriminde dünya çapında düşük komisyonlar ile uluslararası para transferleri yapabilirsiniz.

  Amazon Danışmanlık, Amazon PPC ve Amazon Private Label Fba konularında danışmanlık hizmetleri için Onlinemek ile iletişime geçebilirsiniz.

   

   

   

  Gizlilik Tercihleri
  Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle çerezler şeklinde bilgi depolayabilir. Burada Gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerinin engellenmesinin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunabileceğimiz hizmetleri etkileyebileceğini belirtmekte fayda var.
  Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
  Click to enable/disable Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Click to enable/disable video embeds.
  Web sitemiz, size daha iyi online çevrimiçi deneyim sunmak için çerezleri kullanmaktadır.
  ×