amazon danışmanlık onlinemek

  Amazon Danışmanlık Hizmeti

  900 500 Onlinemek

  Amazon Danışmanlık Hizmeti

  Amazon danışmanlık hizmeti, satış yapmak isteyen işletmelerin satış stratejilerini geliştirmek ve uygulamaya yönelik danışmanlık çalışmalarını kapsar. Bu hizmetler, Amazon FBA Danışmanlık ya da FBM, wholesale, marka planlaması, ürün listeleme, pazarlama, fiyatlandırma, envanter yönetimi, suspend, ppc, reklam, müşteri hizmetleri ve daha birçok konuda destek sağlar.

  Amazon Danışmanlık Hizmeti Neleri Kapsar?

  1. FBA ve Private Label Danışmanlık Hizmetleri
  2. Ürün Listeleme Stratejileri
  • Ürün Kategorisinde Analiz Yapılması
  • Listeleme Optimizasyonu (Keyword Çalışması, Başlık, Bullet Points , Açıklama)
  • Varyasyonlu veya Varyasyonsuz Liste Oluşturma
  1. Kargo planı oluşturma, ürün ve kargo etiketi planlama çalışmaları
  2. Pazarlama Stratejileri
  3. Marka Tescil Başvurusu (Private Label İçin Marka Tescili işlemleri)
  4. Fiyatlandırma Stratejileri, Promosyonlar ve Kampanyaları Yönetimi
  5. PPC (Reklam) Çalışmaları
  6. Envanter Yönetimi, Sipariş ve İade Yönetimi, Stok Takibi ve Yönetimi
  7. Müşteri Hizmetleri İletişim, Müşteri Yorumları Arttırma Çalışmaları
  8. Lansman Giveaway Çalışmaları, İlk Sayfada bulunma ve Satış Arttırma Çalışmaları
  9. Politika ve Sistemlerinin Takibi
  10. Suspend Durumunda Yardım

  Satışlarınızı arttırmak için Amazon danışmanlık içeriğinin detaylarını açıklayalım.

  1. FBA ve Private Label Danışmanlık Hizmetleri:

  Private Label danışmanlık hizmetleri sayesinde kendi markanızla (Private Label) Amazon depolarını kullanarak (FBA) satış amacıyla tecrübe kazanabilir, daha hızlı markalaşma, büyüme imkanına sahip olursunuz. Private Label danışmanlık ile; private label için marka nasıl oluşturulur, markanız yetkisiz satıcılardan nasıl korunur? ürün fiyatlandırma politikası nasıl olur?, ürün stok takibi nasıl yapılır, FBA veya FBM için Kargo Planı nasıl yapılır?, ara depo ile sözleşme ve planlaması nasıl yapılır, ürün tedarik planlaması, toptancı anlaşmaları veya tedarikçi ile iletişim nasıl olmalı gibi konuları doğrudan bire bir öğrenme sayesinde şirketinizin gelişmesi, markanızın büyümesi için tecrübe edinirsiniz. Private label danışmanlık ile tecrübe kazanır, ticaret hayatına hata yapmadan, kaynaklarınızı ekonomik olarak kullanarak başlamış olursunuz.

  2. Ürün Listeleme Stratejileri:

  İşletmelerin ürünlerini doğru şekilde listelemeleri için danışman, stratejiler sunar. Platformda başarılı bir şekilde satış yapmak için doğru anahtar kelimeleri kullanarak ürün listelemelerinin optimize edilmesi gerekir. Amazon danışmanlık işletmelerin ürün listelemelerini optimize etmek amacıyla, gerekli anahtar kelime araştırması ve diğer optimizasyon teknikleri hakkında bilgi sağlar. Bu, ürünlerinizin daha görünür hale gelmesini sağlayarak, daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlar. Danışman, ürün kategorisinde analiz yapılması, listeleme optimizasyonu (Keyword Çalışması, Başlık, Bullet Points , Açıklama), varyasyonlu veya varyasyonsuz liste oluşturma gibi çalışmalar yaparak çok iyi listeler ile ilk sırada yer almanız için planlamalar yapar.

  3. Kargo Planı Oluşturma:

  Kargo planı oluşturma, ürün, kargo etiketi planlama çalışmaları ürünlerin Amazon deposuna doğru bir şekilde girmesi, depoda ürünlerin hatasız sayılması için önemlidir. Danışman ürünlerin ilk üretiminden son depoya girişine kadar kargolama, kargo ayarları, kargo anlaşmaları, palet veya kutu teslimi gibi kargonun içeriğine kadar takip eder. Deposunda hatalı sayım olması durumunda bunların takibini yapar, ürün veya ücret iadesinin geri iadesi sağlar.

  4. Pazarlama Stratejileri:

  Danışmanlar, işletmelerin ürünlerini doğru hedef kitleye pazarlamak amacı ile çeşitli stratejiler sunar. Danışman, bire bir danışmanlık eğitimi, işletmelere hedef kitlelerini belirlemeleri, reklam kampanyaları oluşturmaları, sosyal medya pazarlaması yapmaları, diğer pazarlama stratejilerini uygulamaları amacıyla gerekli bilgiyi sunar. Bu şekilde işletmelerin daha fazla müşteriye ulaşmasını ve işletmelerin daha fazla satış yapmasını sağlar.

  5. Marka Tescil Başvurusu (Private Label Marka Tescili işlemleri):

  Private label için en önemli konulardan olan Marka tescili şirketlerin hedefini belirler. Her şirket kendi markasını büyütmek, pazarda tanınır hale getirmek ister. Bunun ilk yolu belirlenen marka için tescil başvurusu, takibini yapmaktır. Danışman, marka tescili ile ilgili tüm detayları takip eder. Markanın uluslararası alanda korunması amacı ile çalışmalar yapar. Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (European Union Intellectual Property Office – EUİPO), Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (World Intellectual Property Organization – WIPO), Amerika Birleşik Devletleri Patent, Ticari Marka Ofisi (United States Patent and Trademark Office – USPTO) üzerinden marka başvurusunun doğru,  eksiksiz olmasını isteyen işletmeler danışmandan yardım alır. Danışman yetkili avukatlar ile marka tescil işlemini tamamlar.

  6. Fiyatlandırma Stratejileri:

  Amazon danışmanlık hizmetleri, işletmelerin ürünlerini doğru şekilde fiyatlandırmaları amacıyla  çeşitli stratejiler sunar. İşletmelerin ürünlerini doğru şekilde fiyatlandırarak daha fazla müşteri çekmeleri, daha fazla satış yapmaları gerekir. Bu, müşterilerin ürünleri daha cazip bulmalarını sağlayarak, işletmelerin daha fazla satış yapmalarını sağlar. Amazon promosyonları ve kampanyaları yönetimi ile fiyat stratejileri belirleme önemlidir. Ürünlerde fiyatlandırma sadece ücretin az olması demek değildir, piyasaya, ürüne, rakiplere göre fiyat politikası belirlemektir.

  7. PPC  (Reklam) Çalışmaları: 

  Müşterilerin karşısına çıkma, ön sayfalarda olma stratejilerinden birisini PPC çalışmaları oluşturur. Satış getiren kelimeler, bid değerleri, günlük saatik haftalık takipler ile düşük reklam bütçesi ile ön sayfada yer almak mümkündür. Danışman, PPC için özel çalışmalar yaparak şirketlerin reklam stratejilerini yönetir, farklı reklam teknikleri ile ön sayfada yer almalarını sağlar.

  8. Envanter Yönetimi: 

  Envanter yönetimini daha etkili bir şekilde yapmaları amacı ile danışmanlar, işletmelere stratejiler sunarlar. Satılan ürünlerin, modellerin, varyasyonların takibi dolayısı ile envanter takibi, önemli bir yere sahiptir. Amazonda envanter azalmadan yerine ne zaman ürünlerin depoya gireceği, sayılma süresi vs. sürekli planlanarak ilerlenmelidir. Envanter bitmesi durumu olursa liste ve sayfada gerileme olacağından sürekli envanter bulundurmak şirketler açısından önemlidir. Bunun çok iyi planlamasını danışman sağlar. Danışmanlar, stokların doğru şekilde yönetilmesini, Out of Stock olmadan sürekli envanter bulunmasını sağlayarak, işletmelerin müşterilerine hızlı, doğru bir şekilde teslimat yapmalarına yardımcı olurlar.

  9. Müşteri Hizmetleri ve İletişim: 

  Danışmanı, işletmelerin müşteri hizmetleri süreçlerini daha etkili hale getirmeleri amacı ile çeşitli stratejiler sunar. Müşteri memnuniyeti, platformda başarılı bir şekilde satış yapmak açısından önemlidir. Danışmanlar, işletmelere müşteri hizmetleri süreçlerini nasıl yöneteceklerini, müşteri şikayetleriyle nasıl başa çıkacaklarını öğretirler. Müşterileri memnuniyetini artırarak, işletmelerin daha fazla satış yapmalarına yardımcı olurlar. Danışmanlar isteyen şirketler için şirket içi eğitim planlayarak Amazon eğitimi verir, şirketlerin gelişmesine katkıda bulunurlar.

  10. Lansman Giveaway Çalışmaları:

  İlk sayfada bulunma, satış arttırma çalışmaları amacıyla iyi bir lansman çalışması önemli bir yere sahiptir. Ürünün stoklara girmesi ile çok kaliteli bir liste dahi olsa ilk sayfada yer alması hemen mümkün olmayacaktır. Bu amaç ile iyi bir lansman çalışmasına ihtiyaç bulunmaktadır. Lansman için danışman, planlama yaparak ürünün ilk sayfaya yerleşimi amacıyla çalışmalar yapar.

  11. Politika ve Sistemlerinin Takibi:

  Amazon danışmanlık ile, işletmelerin politika ve sistemlerindeki değişiklikleri takip etmelerine yardımcı olunur. Amazon sürekli olarak politika, sistemlerinde değişiklikler yapar. Bu değişikliklerin takibi, buna uyum sağlanması amaç edinilerek, işletmelerin daha fazla zaman,  kaynak harcamalarını gerektirir. İşte bu noktada danışmanlık, işletmelerin satışlarını artırmaları açısından büyük bir fayda sağlar. Danışmanlık hizmeti, işletmelerin değişikliklere hızlı bir şekilde uyum sağlamasına, şirketlerin kaynaklarının ekonomik kullanımına, şirketlerin yeni fırsatları keşfetmesine yardımcı olur.

  12. Suspend Durumunda Yardım:

  En istenmeyen durumlardan birisi Amazon’un satıcı hesabını suspend etmesidir. Böyle bir durum olmasını engellemenin ön şartlarından birisi profesyonel hizmet veren şirketler ile çalışmanızdır. Profesyonel hizmet ile danışmanlık hizmeti alırsanız böyle bir durumla karşılaşmazsınız. İstisnai olarak karşılaşsanız bile danışman, hemen aksiyon alacak ve hesabınızın eski haline gelmesini sağlayacaktır.

   

  Amazon Danışmanlık

  Amazon Danışmanı Ne Yapar?

  Danışmanlar, işletmelerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş bir strateji planı oluşturur, bu planın uygulanmasına yardımcı olur. Amazon danışmanlık hizmetlerin doğru bir şekilde uygulanması, işletmelerin, daha çok görünür hale gelmesini, müşteriler tarafından daha fazla tercih edilmesini, sonuç olarak satışlarının artmasını sağlar. İşletmelerin daha başarılı olmalarını sağlar. İşletmeler için markalaşma ve tanınırlığını artırma için çalışmalar yaparak global bir marka haline getirir. Amazon’da satış yapmak, 300 milyondan fazla alıcıya ulaşmak satıcılar için büyük bir fırsattır.

  Satış yapmak, Amazon üzerinde büyük bir rekabet ortamında gerçekleşir. Binlerce satıcı arasından sıyrılmak, başarılı bir satış stratejisi geliştirmek, uzmanlık gerektirir. İşte bu noktada danışmanlık, işletmelerin satışlarını artırmak için büyük bir fayda sağlar.

  Satışlarını artırmak isteyen işletmelerin Amazon danışmanlık ile yardım almaları faydalı olur.

  Satışlarınızı Artırmak İçin Amazon Danışmanlık ile Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

  Danışmanlarımız, Danışmanlık hizmeti ile, işletmelerin platformda daha başarılı olmalarına yardımcı olurlar. Bu danışmanlık hizmeti, işletmelere daha fazla satış yapmaları amacı ile stratejik tavsiyeler sunar, işletmelerin platform ile ilgili tüm süreçleri daha etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur. Örneğin, bir danışman, bir işletmenin ürün listelemelerini optimize etme amacıyla, anahtar kelime araştırması yapar, işletmenin ürünlerinin daha görünür olmasını sağlar. Ayrıca danışmanlar, doğru pazarlama stratejilerini belirleyerek işletmelerin hedef kitlelerine doğru mesajları iletmelerine yardımcı olurlar. Fiyatlandırma stratejileri, işletmelerin ürünlerini doğru şekilde fiyatlandırmalarını sağlayarak daha fazla müşteri çekerler, daha fazla satış yapmalarını sağlarlar. Envanter yönetimi stratejileri, işletmelerin stoklarını doğru şekilde yönetmelerine yardımcı olur, böylece müşterilere hızlı ve doğru bir şekilde teslimat yaparlar. Ayrıca, müşteri hizmetleri stratejileri ile işletmeler müşteri memnuniyetini artırarak daha fazla müşteri kazanırlar. Ayrıca bu konuyla İlgili olarak Amazon Eğitimi İle Kazanacaksınız makalemize de bakabilirsiniz.

  Siz de Amazonda satış yapmak istiyorsanız, Amazon ile e ticaret, e ticaret Amazon, Amazon fba danışmanlık, Amazon satış danışmanlığı, Amazon hesap açma danışmanlık, Amazon fba danışmanlık, Amazon Dropshipping Danışmanlık, Amazon Danışmanlık ücretleri, En iyi Amazon Danışmanlık şirketleri konularında Onlinemek üzerinden Amazon Danışmanlık Hizmeti alabilir ve hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

  Gizlilik Tercihleri
  Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle çerezler şeklinde bilgi depolayabilir. Burada Gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerinin engellenmesinin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunabileceğimiz hizmetleri etkileyebileceğini belirtmekte fayda var.
  Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
  Click to enable/disable Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Click to enable/disable video embeds.
  Web sitemiz, size daha iyi online çevrimiçi deneyim sunmak için çerezleri kullanmaktadır.
  ×